Як облаштувати дитячу кімнату: на що звернути увагу?

Як облаштувати дитячу кімнату: на що звернути увагу?

Якщо площа та внутрішнє розмежування квартири дозволяє виділити окрему кімнату під дитячу - це однозначно добре. Але одразу виникає низка питань, які необхідно буде вирішити, адже оформлення дитячої кімнати має дещо інші критерії та вимоги, ніж звичайні вітальні чи спальні для дорослих.

Облаштування дитячої кімнати - основні правила

Насамперед варто усвідомити, що дитяча кімната для дитини 2-3 років сильно відрізнятиметься від тієї, що оформляється для підлітка. Загальні вимоги безпеки будуть приблизно однаковими, але є певні особливості. Зокрема, вибираючи меблі в дитячу кімнату, враховується:

  • вік та стать дитини;
  • ступінь її активності, особливості характеру та захоплень;
  • переваги у заняттях та вільному проведенні часу.

У будь-якому випадку базові вимоги включають забезпечення безпеки. Відповідно звужується коло кращих оздоблювальних матеріалів. Для підлоги краще вибирати безпечний лінолеум на натуральній основі або ковролін. Ламінат або плитка - варіанти, від яких однозначно варто відмовитися, щоб унеможливити додатковий ризик травмування. Наступний момент - оздоблення стін. Враховуючи те, що дитина росте та розвивається, доведеться регулярно оновлювати інтер'єр. Щоб це було не клопітно з фінансової точки зору та витрат часу, бажано вибирати шпалери для дитячої кімнати на паперовій основі, флізеліновій або склошпалери. Останній варіант особливо вигідний, тому що можна буде при необхідності з мінімальними витратами міняти дизайн оформлення стін. Паперовий матеріал є гіпоалергенним, що дихає, внаслідок чого в кімнаті підтримуватиметься оптимальний мікроклімат. Флізелін має ті самі якості, крім натуральної основи, але він і більш міцний. А ось від вінілових шпалер однозначно варто відмовитися, якщо ви дбаєте про здоров'я своєї дитини.

Кольори для дитячої кімнати

Звичайно, хочеться, щоб кімната максимально подобалася дитині. Але навіть якщо їй подобається насичений червоний колір, це навряд чи буде здоровим рішенням, щоб оформити всю поверхню стін такого кольору. Він сприятиме надмірному збудженню, в результаті викликати дратівливість у дитини, поганий настрій.

Оптимальний варіант, при якому яскрава дитяча кімната психологічно не перевантажуватиме організм, що росте, - це:

  • пастельні, блідо-жовті, спокійні зелені або блакитні тони в основі;
  • яскраві елементи як акценти в зоні, де проводитимуться активні заняття та ігри - як додаткові деталі.

Таким чином, не варто повністю відмовлятися від яскравих кольорів і робити все оформлення прісним, надто простим і солідним, адже все ж таки тут розвиватиметься дитина, якій потрібно фантазувати, реалізовувати свої творчі ідеї. Але необхідно витримати баланс, щоб не перевантажувати кімнату безліччю кольорів та предметів.

Меблі для дитячої кімнати - що потрібно?

Як правило, для організації кімнати для дитини використовують класичні принципи зонування простору. Так, у місці, де планується організувати сон дитини, неодмінно має бути ліжко в дитячу кімнату. Відмінний варіант моделі - з натурального дерева, сьогодні є чудові варіанти від вітчизняних виробників з вільхи та клену, які обійдуться недорого, забезпечуватимуть спокійний, комфортний сон, правильний розвиток тіла дитини.

Якщо в кімнаті житимуть двоє дітей, тоді можна продумати варіант, щоб поставити двоярусне ліжко, але обов'язково при цьому враховувати вік, щоб унеможливити ризики травмування. Однозначно дитину 3-5 років не варто класти спати на другий поверх, бо уві сні вона може скотитися. У будь-якому випадку у таких моделях мають бути передбачені спеціальні захисні бортики, висота яких регулюється відповідно до норм ДСТУ.

Дивани для дитячих кімнат - це гарний варіант і як спальне місце, і як організація зони для денного відпочинку. У продаж поставляються такі меблі у різних варіантах. Можна саме на дивані зробити яскравий акцент, але не варто забувати про практичність. Пам'ятайте, що діти зазвичай непосидючі й не можуть постійно концентрувати свою увагу. Тому уникнути появи плям на оббивці навряд чи вдасться. Це означає, що краще придбати диван недорого, з добротною оббивкою, яку легко чистити.

Меблі в кімнату підлітка - що обрати?

Якщо дитина вже школяр, обов'язково потрібно окремо організувати правильне місце для занять. Найкраще придбати письмовий стіл в дитячу спеціальній конструкції. Сучасні виробники пропонують різні рішення, у тому числі відразу з необхідними тумбами, окремою полицею для ноутбука або клавіатури комп'ютера. Так можна цілком гармонійно і просто впорядкувати всі підручники, зошити, канцелярське приладдя, щоб нічого не губилося, а уроки було зручно робити у правильному положенні тіла.

Шафа в дитячу кімнату не є обов'язковим елементом інтер'єру. Її цілком може замінити сучасніша вішалка і пара комодів. Так вдасться розмістити всі речі за сезонами та призначенням, частотою використання, при цьому не захаращуючи зайвий простір. Ще один добрий варіант - шафа купе в дитячу кімнату. Вбудована в стіну шафа не матиме гострих кутів, об які дитина може вдаритися під час активних ігор, у ній можна впорядкувати речі на всі сезони без проблем, якщо продумати внутрішню організацію полиць, ящиків.

Окрім меблів та кольорового оформлення не забудьте продумати освітлення. Зона для занять, творчості неодмінно має добре висвітлюватися під правильним кутом. А поруч зі спальним місцем можна розташувати бра, особливо якщо дитина молодшого віку боїться засинати у темряві.

Оплата
частинами
Єдина
ціна
Мережа
салонів
Безкоштовна
доставка
Дизайн
інтер’єрів
Програма
лояльності