Як правильно облаштувати квартиру меблями?

Як правильно облаштувати квартиру меблями?

Облаштування власного житла - досить складне завдання. По-перше, у кожної людини свої переваги та бачення краси, і вони можуть бути різними навіть у членів однієї сім'ї. З цього і починаються основні проблеми вибору та поєднання різних видів меблів, декору. По-друге, гармонійний житловий простір має бути й у маленькій однокімнатній квартирі, і у просторих апартаментах. Нерідко виникає ситуація, коли насправді простіше затишно облаштувати невелику хрущовку, ніж солідну багатокімнатну квартиру на кількасот квадратних метрів. По-третє, велике значення має бюджет, доступний на меблювання всіх приміщень. Але з усім можна розібратися та вибрати оптимальний варіант, враховуючи думку кожного члена сім'ї, якщо використати професійні рекомендації щодо облаштування квартири від досвідчених дизайнерів.

Починаємо вибирати облаштування - основні моменти

Спочатку варто тверезо оцінити всі особливості приміщення, тобто врахувати:

  • яка реально є корисна площа;
  • яка форма у кімнати, оскільки облаштування квартири меблями з прямокутними кімнатами відрізнятиметься від ситуації, коли вони мають форму чіткого квадрата;
  • розташування комунікаційних ліній - це необхідно, щоб продумати, де краще розташувати побутову техніку, щоб не потрібні були додаткові кабелі для з'єднання, куди поставити торшер, де встановити світильники.

Принципи домашнього інтер'єру полягають у тому, щоб кожне приміщення зробити затишним та водночас функціональним. Тобто, якщо це спальня, то тут повинні уміститися ліжко або диван, тумбочки та/або комод, при необхідності - шафа для речей (звичайна або вбудована). У кухні потрібно розмістити плитку, холодильник таким чином, щоб вони утворювали візуальний трикутник з мийкою -- так буде максимально практично. У вітальні правильне розташування меблів залежатиме від того, передбачається одна зона для відпочинку або кілька. Наприклад, якщо кімната досить простора, її можна розмежувати окремо на місце для посиденьок з друзями, тоді знадобиться журнальний столик і досить великий диван. Такий гарнітур можна поставити у кутку кімнати. В іншому кінці приміщення можна розташувати кілька крісел та пуфи на зручній відстані від ТВ-панелі. Так буде організовано окрему зону для перегляду улюблених передач та фільмів.

Грамотне розміщення меблів в квартирі - сучасні способи

Насправді сьогодні набагато простіше заздалегідь продумати інтер'єр, навіть побачити його. Для цього можна використовувати різні дизайнерські програми, в які необхідно внести відповідні дані:

  • чіткі розміри стінок по довжині;
  • висоту стель.

Далі можна гратися з різними варіантами облаштування. Можна спробувати стандартні комбінації, які пропонуються власне в цих програмах або на тематичних сайтах. А можна і по-своєму спробувати зробити розміщення меблів, вибравши точні кольори, розміри, форми, навіть матеріали виготовлення. Результат буде відображатися на картинці з максимальною деталізацією, внаслідок чого відразу можна побачити огріхи та недоробки, виправити те, що не дуже подобається. Таким чином, сучасне оформлення квартири - зовсім і не проблема, адже достатньо скористатися технічними напрацюваннями й не поспішати, а робити все вдумливо та грамотно, оцінюючи, наскільки той чи інший гарний інтер'єр буде насправді зручним, функціональним.

Сучасні моделі меблів - популярні варіанти

Сьогодні у тренді максимальне розширення простору. Тобто залучена певна кількість функціональних елементів, щоб уникнути ефекту захаращення кімнати. Набагато ефективніше можна досягти відчуття затишку й одночасно простору, якщо:

  • Використовувати вбудовані меблі замість звичайних, особливо це стосується громіздких шаф, у спальні взагалі доречно замінити шафи на комоди - це по-сучасному.
  • Купувати модульні меблі - це відмінне рішення, щоб мати можливість при необхідності змінювати інтер'єр з мінімальними фінансовими та часовими витратами. При необхідності досить просто змінити положення та комбінацію окремих модулів, і новий інтер'єр із додатковими місцями для сидіння чи відпочинку готові.

Якщо стоїть питання, як зекономити простір в квартирі, то можна в спальню замість ліжка вибрати розкладний диван типу книжки чи іншої моделі. Вдень він буде компактно виглядати, забезпечуючи місце і для сидіння, і для відпочинку, а ввечері його розкладають у повноцінне спальне місце, якого вистачить для сімейної пари. Модульні гарнітури теж дозволяють заощадити солідну частку площі, одночасно надати інтер'єру сучасний стиль.

Висновки

Облаштування невеликої квартири - це не проблема, а просто цікаве завдання, з яким під силу впоратися самостійно. Візьміть на озброєння перевірені практики від дизайнерів, перегляньте каталоги, щоб визначитися, що вам більше імпонує, а що категорично не подобається і не співвідноситься з вашими побутовими звичками.

Оплата
частинами
Єдина
ціна
Мережа
салонів
Безкоштовна
доставка
Дизайн
інтер’єрів
Програма
лояльності